Compare Samsung QA55QN85FAU price in Kenya
| Attribute | Details |
|---|---|
| AI Features | 4K AI Upscaling, AI HDR Remastering, Smart Calibration (Basic), AI Auto Game Mode |
| Backlighting | Quantum Mini LED Pro |
| Colors | Titan Black, Simple Chamfer Design, Metal Aero Center Stand |
| Connectivity | Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3, Ethernet, HDMI, USB-A, Optical Audio Out |
| Dimensions | 1227.6 x 706.4 x 46.1 mm (without stand), 1227.6 x 761.2 x 247.4 mm (with stand) |
| Display Size | 55 inch |
| Display Type | Neo QLED |
| HDR Support | Neo Quantum HDR+, HDR10+ |
| Operating System | Tizen™ Smart TV |
| Ports | 4x HDMI, 2x USB-A, Optical Audio Out, Ethernet |
| Refresh Rate | 100Hz (up to 144Hz) |